Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

01-813 Warszawa, ul. Marymoncka 34, tel./fax: +48 22 834 11 42, +48 22 834 11 45
Konto: PKO BP SA XV O/CENTRUM: 77 1020 1156 0000 7502 0057 7478, e-mail: biuro@pzpc.pl

Suplement do "Materiałów Informacyjno-Szkoleniowych PZPC 2012".

2013-02-27

Z przyjemnością informujmy, iż ukazał się Suplement do rocznika 2012 „Materiałów Informacyjno-Szkoleniowych PZPC". Obejmuje on okres od 20 listopada do 31 grudnia 2012. Na 80 stronach Suplementu Czytelnicy - fani sztangi znajdą obszerne sprawozdania i wyniki z IX Memoriału Andrzeja Matusiaka, wyborów związkowej Komisji Sędziowskiej, XVI Zjazdu Sprawozdawczo - Wyborczego PZPC, Młodzieżowych i Juniorskich Mistrzostw Europy w Ejlacie, konstytuanty Zarządu PZPC, Grand Prix Baku, XIII Turnieju im. Krzysztofa Becka i VI Turnieju im. Mariana Zielińskiego. W Suplemencie także obszerny wywiad z prezesem PZPC Szymonem Kołeckim, kompletne wyniki XXII Challange'u Złotej Sztangi 2012 i materiał szkoleniowy o diagnostyce możliwości siłowych w treningu podnoszenia ciężarów.

Suplement dystrybuuje Biuro PZPC. Zapraszamy do lektury!

 


 

(JKM)  


Komunikat PZPC. Rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Kobiet i Mężczyzn 2013.

2013-02-26

Komisja Sędziowska PZPC podaje aktualną listę drużyn startujących w rozgrywkach o drużynowe Mistrzostwo Polski Kobiet i Mężczyzn w roku 2013 oraz podział na grupy.

więcej...


Targi branży sportowej w Kielcach. Godna i piękna prezentacja PZPC.

2013-02-25

W sobotę w centrum ekspozycyjnym Targi Kielce zakończyły się 27. Międzynarodowe Targi Branży Sportowej Outdoorowej KIELCE SPORT-ZIMA 2013. W tym najważniejszym i największym wydarzeniu branży sportowej w Polsce swoje produkty zaprezentowały najlepsze krajowe i światowe marki. W bardzo atrakcyjny sposób pokazał się w Kielcach Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. Chcieliśmy przedstawić ludziom ciężary trochę z innej strony, przekonać, że nasza dyscyplina jest fajna, z dreszczykiem emocji  oraz.... intrygująca.  A z takiej strony „fajery"może ukazać tylko... kobieta. W Kielcach reprezentowały nas dwie kadrowiczki - Natalia Kraszewska (kat.58 kg) i Anna Leśniewska (kat. 63 kg). Już po kilku minutach ich treningu za przygotowanym specjalnie na tę okazję pomoście, wokół stoiska PZPC zebrało się całkiem spore grono ciekawskich. - A to mieliście kapitalny pomysł na promocję, nawet diabeł by lepiej nie wymyślił, bo widzę, że wynajęliście na te pokazy modelki - powiedział jeden z gości „z uwagą" obserwujący pokazy dziewcząt.
 

więcej...


Komunikat PZPC! Kluby Sportowe i Sekcje Podnoszenia Ciężarów w kraju.

2013-02-25

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów uprzejmie informuje, że rok 2013 jest rokiem przejściowym w wydawaniu licencji zawodniczych. Przygotowujemy nowy, elektroniczny system licencjonowania zawodników, który zostanie wdrożony od 2014 roku. W związku z tym, w 2013 roku nowo rejestrowani - zawodniczki i zawodnicy - zamiast tradycyjnej „licencji papierowej" otrzymają licencje tymczasowe w postaci nalepek z numerem, które należy wkleić w książeczkę sportowo-lekarską i okazywać sędziom podczas zawodów. Każdy zawodnik ma swój indywidualny numer na dany rok.

Dotychczasowe zawodnicze „papierowe licencje" oraz licencje klubowe, trenerskie i sędziowskie wydawane są na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie informujemy, że wykaz aktualnych licencji klubowych, trenerskich, sędziowskich i zawodniczych na bieżąco będzie publikowany na stronie związkowej PZPC.

Prezes PZPC

Szymon Kołecki 

 

 


Kampania Ministerstwa Finansów "Z naszych podatków - dla nas" z udziałem m.in. dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego Szymona Kołeckiego.

2013-02-25

Ministerstwo Finansów uruchomiło kampanię informacyjno-edukacyjną pod hasłem "Z naszych podatków - dla nas" na temat wykorzystywania dochodów podatkowych przez państwo. Częścią akcji uświadamiającej Polakom, jakie niezbędne usługi są finansowane z ich pieniędzy, są spoty z udziałem znanych i cenionych przedstawicieli różnych profesji. W filmach charytatywnie wzięli udział: aktorka Ewa Błaszczyk, kardiochirurg prof. Jacek Moll, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dwukrotny srebrny  medalista olimpijski Szymon Kołecki oraz rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Spot pt. SPORT z udziałem Szymona Kołeckiego: http://www.znaszychpodatkow.pl/filmy/116-sport

 

więcej...


Adrian Zieliński i prezes PZPC w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej. Początek programu - 25 lutego, TVP 1, godz. 20.20!

2013-02-24

W poniedziałek 25 lutego 2013, odbędzie się druga edycja Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej. Liczną reprezentację wystawiają sportowcy, z przedstawicielami polskiej sztangi na czele. Naszą dyscyplinę będą reprezentować - mistrz olimpijski z Londynu w kat. 85 kg Adrian Zieliński oraz prezes PZPC Szymon Kołecki. Tegoroczny Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej - 25 lutego, początek programu -  od godziny 20.20 w TVP1. 
 
Przed rokiem, w pierwszej edycji tego konkursu, wśród gości zgromadzonych w studiu TVP przy ulicy Woronicza, najlepszy okazał się polityk - Antoni Mężydło. Rywalizację we Wrocławiu dla widzów wygrał Krzysztof Bekieszczuk - rok wcześniej jeszcze maturzysta.

więcej...


Spotkanie w Kruszwicy. Rozmowy o sztandze z młodzieżą.

2013-02-21

W poniedziałek, 18.02.br na zaproszenie Klubu Olimpijczyka w Kruszwicy gościł Prezes PZPC i dwukrotny medalista olimpijski Szymon Kołecki. Spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla dziewcząt i poza wychowankami tej placówki uczestniczyli w nim również młodzi adepci lekkiej atletyki z sąsiedniej szkoły.

więcej...


Pomagamy Julii Bonk! Przekażmy 1% podatku dla ratowania Julki!

2013-02-20


Zachęcamy wszystkich do pomocy dla Julii Bonk!
Jeśli masz serce gorące, możesz pomóc! Powiedz także o tym innym ludziom.
Julia urodziła się w stanie krytycznym z dużym niedotlenieniem mózgu i wciąż trwa walka o życie dziewczynki.
Teraz najważniejsza jest rehabilitacja. Pomóc możemy przekazując 1% podatku na poniższe dane:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
nr KRS 0000273196
KONTO NR:
34 16801235 0000 3000 14612426
z dopiskiem dla Julii Bonk
 
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Konkurs na LOGO oraz MASKOTKĘ MŚ 2013 Kobiet i Mężczyzn w Podnoszeniu Ciężarów w Warszawie.

2013-02-20

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów ogłasza konkurs na LOGO oraz MASKOTKĘ mistrzostw świata kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które w październiku 2013 r. rozegrane zostaną w hali Torwar w Warszawie.

więcej...


Do Warszawy drobnymi kroczkami. Adrian Zieliński o kontuzjach i malowaniu mieszkania.

2013-02-19

Ciekawy wywiad z mistrzem olimpijskim z Londynu w kat. 85 kg Adrianem Zielińskim. W "Gazecie Pomorskiej" pierwszego od 40 lat polskiego mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów przepytał dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej - Wojciech Harenda. Cały rozmowa - poniżej.  
 

więcej...


Przyszłość sztangi w wielobojach atletycznych młodzieży. Udane zawody w Polkowicach.

2013-02-19

Dwudziestu sześciu młodych sportowców z czterech dolnośląskich klubów wzięło udział w sobotę 16 lutego w pierwszym w 2013 roku Wieloboju Atletycznym. Gospodarzem imprezy był Górnik Polkowice, który wraz z Dolnośląskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów był też jej organizatorem.
 

więcej...


Ciężarowcy lubelszczyzny trenują, Jura przygrywa na saksofonie.

2013-02-19

Od niedzieli 10.02. w obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach na dwutygodniowym zgrupowaniu sportowym przebywa Kadra Województwa Lubelskiego Juniorów i Juniorek w podnoszeniu ciężarów. Dzięki  znakomitym warunkom socjalno-bytowym i bazie  sportowej  oprócz 22 zawodników i zawodniczek kadry drugi rok z rzędu na zgrupowaniu klubowym przebywa również 8-śmio osobowa ekipa sztangistów z Koroszczyna. Druga grupa ( Unia Hrubieszów i Agros Zamość) trenuje w Hrubieszowie. 
 

więcej...


Wkrótce w Giżycku pierwsze zgrupowanie kadry seniorek.

2013-02-18

Inaugurujące tegoroczny sezon zgrupowanie kadry ciężarowców w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale powoli zmierza do końca. Pierwszym poważnym sprawdzianem w 2013 roku będą dla seniorek i seniorów mistrzostwa kwietniowe mistrzostwa Europy w Tiranie. Panowie zakończą spalskie treningi w ten weekend, powoli pracę z ciężarami rozpoczynają powołane do kadry panie, na razie trenują w klubach, ale już 24 lutego stawią się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

Dla nowych władz PZPC zarówno reprezentacyjne grupy męskie, jak i żeńskie, mają podobny priorytet. Nie ma dzielenia, że panom będzie lepiej, a dziewczynom - gorzej. Żeńskie dźwiganie dla Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jest tak samo ważne, jak męskie!

 


 

więcej...


Memoriał im. Mariana Głuszka. Emocje na pomoście i sierotka Antonina.

2013-02-18

Działacze Wielkopolskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, długo i z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do przeprowadzenia Memoriału im. Mariana Głuszka w formie ciężarowego meczu. Jednak ten wysiłek zdecydowanie się opłacił. Mecz sztangistów reprezentacji Wielkopolski vs. Zawisza Bydgoszcz był wydarzeniem nie tylko w Nowym Tomyślu. 
 

więcej...


W sobotę Memoriał im. Mariana Głuszka w Nowym Tomyślu w formie meczu: Wielkopolska kontra Zawisza Bydgoszcz

2013-02-15

Bardzo dużo dobrego i pozytywnego dzieje się ostatnio na krajowych pomostach. Na początek sezonu w Łukowie piękne zawody memoriałowe  im. Janusza Kowalczyka współorganizował Robert Dołęga, w Walentynki, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale mieliśmy wydarzenie bez precedensu w historii PZPC - medialne spotkanie kadry ciężarowców z przedstawicielami mediów. A w sobotę  w sali Budowlanych Nowy Tomyśl startuje kolejna duża impreza -  III Memoriał im. Mariana Głuszka. W tym roku zawody zaplanowano w formule meczu ciężarowego: Wielkopolska kontra Zawisza Bydgoszcz. W zespołach wystąpi po 5 zawodników plus jedna zawodniczka, w ekipie gospodarzy zobaczymy Patrycję Piechowiak. Na pomoście zawodnicy zaprezentują się w rytm wybranych przez siebie utworów muzycznych.   

LINK DO TRANSMISJI LIVE ZAWODÓW W NOWYM TOMYŚLU:
http://www.ustream.tv/channel/mecz1n-tomysl-2013

 

 

 

więcej...


  • Znaleziono
  • 249
  • art. na
  • 17
  • str.

powrót na górę...

Wszelkie prawa zastrzeżone PZPC 2007-2013